Brisa, Yolculuğun Öncüleri Programı ile 10 Bin TL Ödül Veriyor!

Brisa Yolculuğu Öncüleri’ni Arıyor!

Uluslararası lastik ve kaplama sektörünün önde gelen isimlerinden Brisa, kurumsal vizyonu doğrultusunda girişimcileri destekleyen bir program düzenliyor. “Yolculuğun geleceğini tasarlama” amacından hareketle başlatılan Yolculuğun Öncüleri programıyla güncel sorunlara çözüm getiren veya geleceğe odaklanan projelere destek veriliyor. Kolektif değerler yaratmak üzerine kurulan program planlama, ürün, hizmet, iş mükemmelliği, mobilite çözümler gibi alanlarda girişim fikirlerini destekliyor. İnovatif fikirlere sahip olan kişileri teşvik etmeyi amaçlayan program bu fikirlerin gerçeğe dönüşme serüvenlerinde de aktif rol oynamayı vaat ediyor. Etaplar halinde ilerlenen çalışmalarda etap birincilerine 2 bin TL para ödülü, mentörlük ve eğitim desteği sunuluyor. Etapları başarıyla bitiren katılımcıların dahil edildiği büyük finalde ise birinci proje 10 bin TL para ödülüne layık görülecek.

Brisa Nasıl Fikirler Arıyor?

Programda başarılı olmak, para ödülünü kazanmak ve eğitim desteklerinden yararlanmak için katılımcıların Brisa tarafından belirlenen alanlardaki fikirleriyle başvuru yapması gerekiyor. Workinlot isimli platform üzerinden yayınlanan konular kapsamında fikirler değerlendirilmeye alınıyor. Bu noktada Brisa fikir arayışında olduğunu belirttiği gibi doğrudan prototipler üzerine de odaklandığını belirtebiliyor. Bunların yanı sıra geliştirilmesi istenilen bir alan veya üzerinde tartışılması gereken bir konu da programa başvurmak isteyenlerin çıkış noktası olabiliyor. Brisa, 2. etap değerlendirmeleri için şu başlıklara yer verdi:

  • lastik görünümlerini temel alan “karakteristik lastikler”
  • lastik patlamalarını çözmeye odaklanan “yolda kalmaya son”
  • üretim sürecini dijitalleştirmeyi hedefleyen “akıllı üretim”
  • tüketim alışkanlıklarının değişmesine vurgu yapan “yolculuğun geleceği”
  • maliyeti esas alan “lastiklerin geri dönüşümü”
  • verim ve servis hizmetlerine yoğunlaşan “lastik ömrü ve performansının ölçülmesi”
Akıllı Üretim Odaklı Lastikler

Katılımcılardan Ne Bekleniyor?

18 yaşını geçmiş olan herkesin iş fikri, projesi ya da prototipleriyle ücretsiz olarak katılabildiği program; değerlendirmeler sırasında kriterleriyle projelere yaklaşıyor. Öncelikle Brisa tarafından belirlenmiş olan başlıklarla uyumlu bir çözümün üretilmiş olması bekleniyor. Projede Brisa’nın da aktif yer almasına değinilmesi beklenirken başvuruyu yapan ekibin projeyi gerçekleştirmede yetkin olduğunu ispat etmesi gerekiyor. Söz konusu işin tüm iş planı, girişim kurgusu gibi çalışmalarının yapılmış olması şartı da aranıyor. Pazara çıkış planlarının yapılmış olması, büyüme tahminleri ve yatırım ihtiyaçlarının da ortaya konması projeleri bir adım daha öne çıkarıyor.

21 Ekim’de sona erecek 2. etap başvuruları için programın resmi internet sitesinden (http://www.yolculugunonculeri.com) Workinlot sitesine yönlenerek başvuru yapılabiliyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar