WORKUP Girişimleri Ne Kazandı?

SXSW’ye katılan start up’lar önemli bir deneyim edindiklerini aktarıyor. Kurumlar için yeni nesil eğitim platformu sunan Pacer’ın kurucu ortakları Mecal Topantaş ve Emre Atmaca, SXSW deneyimlerini şöyle anlatıyor:
“Farklı ülkelerden gelen girişimcilerle bir araya gelmek bize yeni bakış açıları kazandırdı. SXSW boyunca takip ettiğimiz konuşma ve panellerle AI ve Edtech alanlarında dünyada yaşanan gelişmeleri ve yapılan tartışmaları yakından takip etme şansına sahip olduk. TurkishStation alanında uluslararası katılımcılarla önemli temaslarda bulunduk. Özetle SXSW deneyimi, bizim için her açıdan tatmin edici ve zenginleştirici oldu.”

Mimari projeleri VR simulasyonlarına çeviren girişim Overstruct kurucu ortakları Emir Arkman ve Tolga Özuygur ise etkinliğin kendileri için yarattığı kazanımları şöyle paylaşıyor: “TurkishStation alanında girişimimizi uluslararası yatırımcılar ve potansiyel müşterilerle yapılan toplantılarda tanıtma fırsatı bulduk. Etkinlik süresince VR teknolojisi üzerine çözümleri olan diğer şirketlerle de önemli temaslar gerçekleştirdik. SXSW’da dijital ve start up dünyasındaki gündemi yerinde takip ederek verimli bir tecrübe yaşadık.”

 

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar