vefarkyarat.com Nedir?

İnsanlığın makro ve mikro düzeyde ilerlemeler kaydetmesini sağlayan iş modelleri ve projeler, ancak buna yönelik bir iş fikrinin üzerinde düşünülmesi ile ortaya çıkıyor. İş fikrinin hayata geçmesi ise projenin detaylandırılması, projeye destekçi bulunması, proje için gerekli kaynakların temin edilmesi, projeye yönelik araştırma ve geliştirme çalışmalarının yapılması ve son aşamada da kullanıcı ile projenin bir araya gelmesiyle gerçeğe dönüşüyor.

Oldukça sancılı bir süreci beraberinde getiren girişim faaliyetlerinde, pek çok kişi öncelikle kendisini heyecanlandıran bir iş fikriyle yola çıkıyor. Çoğu zaman özgün olmayan bu iş fikirleri, bir de projenin hayata geçirilmesine ilişkin zorluklardan dolayı bir adım ilerleme kaydedilmeden bile sona erebiliyor. Ancak gelişen fon bulma yöntemleri, girişimcilere yönelik teşvikler, kaynakların ve projeyi yürütenlerin yönetim alanındaki becerileri konusunda, bugün gelinen noktada sahip olunan bilgi birikimiyle çok kısa sürelerde hazırlanmış, özgün ve hayata geçirilebilme motivasyonu yüksek start-up çalışmalarının amacına ulaşan seviyelere gelmesi söz konusu olabiliyor.

Günlük hayatta yaşanan bir sorunu çözmeye odaklı pek çok yeni fikir, fikrin sahibi olan ve projeyi yürütmekte olan kişilerden değil de, iş modelinin gerçeğe dönüştürülmesinde yaşanan zorluklardan dolayı, enerjisini yitirebiliyor. İşte vefarkyarat.com tam da bu noktada girişimcilerin önünü açacak bir site olarak kendini var ediyor. Kalabalık kitlelerin yaşadığı sorunlara çözüm getirme potansiyeli bulunan, efektif ve kapsamlı fikirlere sahip olan girişimcilerin yeni iş fikri ile ilgili yaşadıkları sorunlar karşısında nasıl bir yolda ilerlemeleri gerektiği ile ilgili her şey vefarkyarat.com’da bulunuyor. Özellikle son dönemlerde iyi bir iş fikrine sahip olmasına rağmen bunu gerçek hayata dönüştürmekte zorlanan gençler için vefarkyarat.com içerisinde pek çok tavsiye barındırıyor. Girişimcilerin sürekli olarak yeni projelere hazır olması, yeni bir start-up başlatmak isteyenlerin nelere dikkat etmesi gerektiği gibi çok sayıda girişimcilikle ilgili konunun yer aldığı site aynı zamanda girişimci rehberi niteliği de taşıyor.

Girişimcilik Dünyasına Dair Her Şey vefarkyarat.com’da!

İş dünyasının yakından tanıdığı isim Dr. Verda Emiroğlu tarafından başlatılan vefarkyarat.com, Emiroğlu’nun 1994 yılından beri, TÜBİTAK, Intel, Sabancı Üniversitesi, BEKO Elektronik, Turkcell Grup gibi degerli kurum ve kuruluslarda elde ettiği iş tecrübesi ve gelistirdigi ekosistemin bir yansimasi olmayi hedefliyor. Emiroğlu’nun özellikle AR-GE, Inovasyon ve Teknoloji Yonetimi alanında yaptigi calismalari, bu alanda birlikte yol arkadasligi yaptigi liderlerin goruslerini de katarak paylasmasi, ortak deger yaratiminda bir platform gorevi gormeyi planliyor.

Girişimcilik dünyasına ait farklı haberlerin, yeni gelişmelerin yer alacağı site; girişimcilere destek olmak adına bir start-up projesinin hayata geçmesinde yaşanan zorluklar karşısında neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgileri içeriyor. Bu sayede siteyi takip eden girişimci adayları, bir yandan girişimcilik dünyasında neler olup bittiğine göz kırparken diğer yandan bir girişimcinin sahip olması gereken nitelikler üzerine kendisini geliştirmeye de devam ediyor. vefarkyarat.com’la, bir girişimcinin ihtiyaç duyduğu teknik bilgilerin üzerine koyarak projenin geliştirilmesi sırasında karşılaşılabilecek her türlü soruna karşı girişimci adayların kendine olan güveninin artması da sağlanıyor.

vefarkyarat.com sitesini yakından takip eden girişimciler hayallerini gerçekleştirirken kendilerine hiçbir limit koymadan, fikirlerinin ve ideallerinin peşinden nasıl kararlı bir şekilde yürüyebileceklerine dair motivasyonu da yine vefarkyarat.com’da bulacaklar. Takım yönetimi, iş modelinin kazandırmaya ve deger uretmeye yönelik yanlarının geliştirilmesi, sorgulama, test etme ve surekli musteriyi surece katma, iş projesinin göz önüne çıkmasını sağlamada kararlılık ve iş planında yaşanan olumsuzluklara karşı iyi bir yönetim becerisinin nasıl elde edileceğini öğrenmek de vefarkyarat.com okuyucularının cebine koyduğu kazanımlardan olacak.

Site Footer

Sliding Sidebar