Türk Girişim Texas’ta

İş Bankası, Türkiye girişimcilik ekosistemini dünyanın her yerinde desteklemeyi sürdürüyor. Bankanın desteğiyle Türk girişimler 32 yıldır ABD’de organize edilen dünyanın en önemli dijital ve teknoloji festivallerinden South by Southwest’e (SXSW) bu yıl ilk kez katıldı.

İş Bankası, girişimcilik ekosistemine yönelik yürüttüğü faaliyetlerle ihtiyaç duyulan teknoloji odaklı iş yapış biçimlerinin yaygınlaşmasına ve katma değerli dijital iş modellerinin hayata geçmesine destek oluyor. Bu yıl ilk kez Türk girişimcileri, İş Bankası’nın desteğiyle dünyanın birçok ülkesinden katılımla Teksas’ta gerçekleştirilen South by Southwest (SXSW) etkinliğinde yer aldı. Banka, SXSW Trade Show alanında TurkishStation’ı destekleyerek Türkiye’den çıkan fikirlerin ve projelerin globaldeki girişimcilik ekosisteminin paydaşlarıyla buluşmasına olanak sağladı ve ülke imajına olumlu katkı sağladı.

Dünyanın birçok ülkesinden geniş bir katılımın olduğu dijitalleşme, teknoloji, film, müzik ve oyun trendlerini kapsayan interaktif festival SXSW etkinliği, 1986’dan bu yana her yıl Mart ayında Teksas’ta gerçekleştiriliyor. Bu yılki etkinlik, 9-18 Mart 2018 tarihleri arasında yine Texas’ın başkenti Austin’de düzenlendi. Dijital dönüşümün önemli başlıkları olan veri analitiği, deneyim, tasarım, blockchain, yapay zeka, VR gibi çok geniş kapsamda başlıkların ele alındığı konferans ve workshop’lar ile SXSW, yine dünyanın pek çok farklı noktasından gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar