TTGV Sağlık Alanındaki İş Fikirlerine Özel Programına Başlıyor!

Sağlık Teknolojilerinde İş Fikri Yarışması

Türkiye’deki özel sektörü destekleme amacıyla kurulmuş olan Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı sağlık alanındaki iş fikirlerine yönelik olarak hazırladığı programına başlıyor. Güncel teknoloji ve inovasyon çözümleri ile uyumlu bir şekilde ilerleyecek iş fikirleri programla birlikte desteklenecek. Girişimlerin, kendi pazarlarına yönelik her türlü problem ve ihtiyaç hakkında geliştirilmesi esas amaç olarak belirlenen programda sürdürülebilir ticari modellerin ortaya çıkması hedefleniyor.

Başvuruları TTGV 250K internet sitesi üzerinden alınan program 17 Eylül itibarıyla başvuruların alımını durdurmuştu. 18 ile 20 Eylül arasındaki ilk değerlendirmenin ardından 21 Eylül’de programa katılacak girişimciler açıklandı. TTGV uzmanları ve sağlık sektörünün profesyonelleri tarafından başarılı görülen girişimciler tanışma gününe davet edilecek. Bu aşamadan sonra programın asıl eğitimlerine ve geliştirme süreçlerine geçilecek.


TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI

Girişimcilik 101 eğitimleri ile başlayacak olan programda girişimciler öncelikle iş fikirlerini anlamlı hale getirmeleri üzerinde duracak. Fikrin pazarda karşılığının ne olduğunu anlamaya yönelik eğitimlerle devam edecek program Ekim ayının sonlarına doğru bir ara verecek. Kasım ayında ürünleştirme süreciyle devam edecek eğitimler Aralık ayında iş geliştirme, satış ve sunum eğitimleriyle sona erecek. Toplamda 4 aylık bir süreci kapsayan eğitimlerden girişimciler ücretsiz bir şekilde yararlanacak.

Program SEİS ve KWORKS Tarafından Destekleniyor!

TTGV 250K programı oldukça güçlü destekçileri ile girişimcilere çıktıkları yolda güçlü iş ağları kurma fırsatı sunacak. Girişim denince son dönemlerde akla ilk gelen isimlerden olan Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) ve Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) programın destekçileri olarak tüm bu süreç boyunca etkin bir görev alacaklar. Sağlık sektörünün uzmanları ile girişimcilik dünyasını bir araya getirecek olan program sonuçları merakla bekleniyor.

Programın sonunda girişimcilerin projelerinin sağlık sektöründe etkin rol oynayacak bir yere sahip olması bekleniyor. Programla birlikte hali hazırda var olan ürün ya da hizmetlerin geliştirilmesi veya yeni iş modellerinin kurulması amaçlanıyor. Özellikle programın sağlık alanındaki müşteri, iş modelleri, akreditasyon ve sertifikasyon süreçlerinde içerik desteği vereceği dikkate alındığında girişimcilerin iş fikirlerinin pazara çıkmaya hazır hale gelmesinin kaçınılmaz olduğu görülüyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar