KWORKS BiGG, Girişimcileri 150 Bin TL’lik Hibeye Hazırlıyor!

KWORKS BiGG, Girişimcileri 150 Bin TL’lik Hibeye Hazırlıyor!

Lisans eğitimlerini tamamlamış ya da tamamlamak üzere olan veya lisans eğitimlerini tamamlayıp lisansüstü programlarda eğitim almaya devam eden pek çok öğrenci akıllarındaki girişim fikrini gerçeğe dönüştürmek için her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışıyor. Özellikle kendilerine rehberlik edecek bir oluşum arayışı içinde olan öğrenci girişimleri, 2014 yılından beri KWORKS BiGG programından destek buluyor.

Lisans eğitimlerini bir yıl içinde tamamlaması mümkün olan veya lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini almalarının üzerinden en fazla 10 yıl geçmiş olan kişilerin yararlanabildiği KWORKS BiGG Programı, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi çatısı altında faaliyetlerini sürdürüyor.

Açılımı bireysel genç girişimci olan BiGG programı genç girişimcilerin değerli gördükleri iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak üzere çeşitli eğitimleri ve mentorluk hizmetlerini kapsıyor. Sadece dijitalleşme ve iletişim alanlarındaki girişimler için geçerli olan KWORKS BiGG Destek Programı sayesinde genç girişimciler, TÜBİTAK’ın bu program kapsamında sunduğu 150 bin TL’ye kadar ulaşan girişim hibesi desteklerinden de yararlanabiliyor.

KWORKS BiGG Dijitalleşme ve İletişim Alanındaki Girişimleri Bekliyor!

Genç girişimcilere destek olması amacıyla başlatılan KWORKS BiGG Programı, içerisinde girişimci adaylarının ihtiyaç duyduğu çok sayıda hizmeti barındırıyor. Hibe desteğine en iyi şekilde hazırlık yapılması başta olmak üzere iş fikrinin gerçeğe dönüştürülmesini sağlayacak tüm girişimcilik yöntemleri hakkında da eğitim ve mentorluk desteği veriliyor.

KWORKS Girişim Hızlandırma Programları ile projelerin çok daha kısa sürede büyük yol kat etmesini sağlayan program; benzer sektörde proje geliştiren kişilerle, ortaklık kurulabilecek partnerlerle ve müşterilerle iyi bir şekilde iletişim kurulmasını da sağlıyor.

Katılma şartlarını sağlayan herkes, KWORKS BiGG internet sitesi üzerinden açıklanan program başvuru tarihleri arasında form doldurup programa başvurusunu yapabiliyor. KWORKS ekibi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kabul edilen girişimci adayları 3 günlük bir eğitime alınıyor. Bu sürede eğitim ve mentorluk anlamında alanında uzman isimlerle birlikte çalışma fırsatı bulan girişimci adayları KWORKS BiGG değerlendirme komisyonuna üzerinde çalıştıkları iş planlarını sunuyor. Burada başarılı olan iş planlarının TÜBİTAK BiGG Programı dahilinde girişim yarışması formatında 150 Bin TL’lik hibe için ikinci aşama sunumlarına katılması sağlanıyor.

Ücretsiz bir şekilde sunulan KWORKS BiGG Programı, TÜBİTAK tarafından belirlenen ve KWORKS BiGG internet sitesinde yayınlanan takvimde belirtilen sürelerde dijitalleşme ve iletişim alanında girişim fikri bulunan adayları bekliyor.

HEMEN BAŞVUR!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar