TÜBİTAK Hibesine Hazırlananlar KWORKS BiGG ile Fark Yaratacak!

Bireysel Genç Girişim

Koç Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) bünyesinde bireysel genç girişimci destekleme programına yer veriyor. 2014 yılından beri girişimleri hızlandırmaya yönelik hizmetler veren KWORKS BiGG programı hakkında genel bilgilere daha önce sitemizde KWORKS BiGG’ten Öğrenci Girişimleri için 150 Bin TL’lik Hibe haberimizde yer vermiştik.

TÜBİTAK BiGG programının 2. aşamasına yönelik olarak girişimleri kuluçka hizmetleri ile destekleyen program girişimlerin hibe desteği almasına odaklanıyor. TÜBİTAK tarafından açıklanan son bilgilere göre girişimlerin BiGG Destek Programı dahilinde 200 bin TL’ye kadar hibe desteğini elde etmesi mümkün olabilecek. Bu hibe desteğinden yararlanmak için farklı eğitim ve mentorluk hizmetlerinin verildiği program, girişimcilerin en büyük eksiği olan sektörel alandaki boşluklarını kapatmasını da sağlayacak. Hem müşterilerle hem de iş ortakları ile bir araya gelecek olan girişimciler ürünlerini nasıl geliştireceklerine dair fikir sahibi olacaklar.

Son Başvuru 2 Ekim’de!

KWORKS BiGG ile Fikrini Büyüt!

TÜBİTAK tarafından açıklanan hibe desteği takvimine bağlı olarak belirlenen KWORKS BiGG programının son başvuru tarihi 2 Ekim 2018 olarak açıklandı. Bu tarihe kadar dijitalleşme ve iletişim alanlarında iş fikirlerine sahip olan girişimler için başvuru yapılması gerekiyor. KWORKS BiGG internet sitesindeki başvuru sayfasından projeye ve girişimciye dair bilgileri isteyen gerekli formun doldurulması bekleniyor.

Başvuruların ardından KWORKS’ün girişim alanında deneyimli ekibi tarafından girişimler ön değerlendirme sürecine tabii tutulacak. Uygun görülen girişimci adaylarının 3 günlük girişimcilik eğitiminde iş fikirlerinin eksik kalan yönlerini alanlarının uzmanları ile tamamlaması sağlanacak. Birebir ve gruplar halinde uzman mentorlarla görüşme olanağı sağlayan program ilerleyen aşamalarda KWORKS BiGG proje ortakları ile girişimci adaylarının bir araya gelmesini de sağlayacak.

Programın bitimiyle iş planını son haline getirmiş olan girişimcilerin KWORKS BiGG Değerlendirme Komisyonu’na yaptıkları sunumun ardından TÜBİTAK’a yönlendirilmesi sağlanacak. 2 Ekim’e kadar başvurusu alınacak girişim fikirleri TÜBİTAK BiGG Programı 2. Aşama için değerlendirilecek. Bu aşamada başarılı görülen girişimlerin 200 bin TL değerindeki hibe desteğini kazanması mümkün olacak.

Ücretsiz bir şekilde düzenlenen programını; sanayi 4.0, iletişim ve sayısallaşma, sağlık ve iyi yaşam, ileri imalat, akıllı ulaşım, temiz verimli enerji, sürdürülebilir tarım ve beslenme temalarına sahip olan girişim fikirlerine sahip girişimci adaylarının kaçırmaması gerekiyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar