Code.Yapıkredi Girişimcilere Hızlandırma Destekleri Veriyor!

Yapı Kredi’den Girişim Destek Programı

Girişimcilerin iş fikirlerini geliştirme, projelendirme süreçlerinde kendilerine destek veren kurumlardan biri de Yapı Kredi oldu. Code.Yapıkredi isimli hızlandırma programı ile girişimciler daha etkin ve hızlı bir şekilde girişim fikirlerinin büyümesini sağlayabiliyor.

Girişim fikri teknoloji alanında olan, ölçeklenebilir bir iş modeliyle gelen, sürdürülebilir bir gelir modeli sunan veya yüksek pazar potansiyeline sahip olan tüm girişimler programa katılmak üzere başvuruda bulunabiliyor. Bu gerekliliklerden sadece bir tanesini sağlayan girişimlerin bile programa başvuruları kabul ediliyor. Program, sadece girişim eğitimleri ile sınırlı kalmayıp güçlü networkler oluşturarak girişim ağı yaratmaya da imkan sağlıyor.

Bir girişimin geliştirme süreçlerinde ihtiyaç duyacağı tüm kaynaklar programın odaklandığı noktalar oluyor. Programla birlikte özellikle girişimini geniş kitlelere duyurup destek almak isteyenler için çok sayıda olanak sağlanıyor. Girişimlere destek verebilecek yatırımcılara, Koç Grubu’nun girişim alanında önde gelen isimlerine erişim olanağı bulunuyor. Program boyunca girişimler danışmanlık ve mentorluk hizmetleri ile desteklenerek kurumsal işbirliklerine de hazır hale getiriliyor. Girişimciler için sağlanan teknik ve altyapı destekleri ile çalışma alanı destekleri ise Code.Yapıkredi’nin farkını ortaya koyuyor.

Programa Katılma Süreci Nasıl İşliyor?

Oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanmış olan programa katılmak isteyenlerin öncelikle başvurularını Code.Yapıkredi sitesinden (https://code.yapikredi.com.tr/) yapması gerekiyor. Programda değerlendirilmesi ve geliştirilmesi beklenen girişime dair bazı soruların cevaplanmasının istendiği başvurunun ardından ön değerlendirilmeye giriliyor. Ön değerlendirme aşamasının ardından bire bir görüşmelere katılan girişimcilerin tüm bu süreçlerin ardından programa başlaması mümkün oluyor.

Girişimlerin son değerlendirme sürecinde Yapı Kredi kurumunun üst düzey yöneticilerine sunulması bekleniyor. Burada girişimin yenilik, pazar stratejisi, pazar büyüklüğü, rekabetçilik, ölçeklenme kapasitesi, programla uyumluluk, takım çalışması, ürünün uygulanışı gibi kriterler üzerinden değerlendirmesi yapılıyor.

Programa katılan girişimler öncelikle Code.Yapıkredi ve Kworks işbirliğine sahip ekipler tarafından geliştirilmesi için destekleniyor. Daha çok pazar ile girişim arasındaki uyuma odaklanılan bu aşamada girişimcilerin pazara hakimiyetinin artırılmasına odaklanıyor. Bunun ardından girişimciler, müşterilerin geri dönüşlerine göre girişimlerini daha yalın hale getirmeye çalışıyor. Bu noktada da girişimcilerin her türlü yazılım, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi alanlarda mentorluk desteği alması mümkün oluyor. Tüm bunların ardından girişimlere ait gelir modelleri yaratılarak ekonomik değer üretecek şekilde pazara sunmaya hazır ürünler ortaya çıkarılıyor. Başarılı şekilde programı tamamlayan girişimciler, programdan sonra düzenlenen Demo Day etkinliği ile yatırımcıların karşısına çıkma imkanı buluyor.

Code.Yapıkredi hızlandırma programı ile girişimlerini büyütmek isteyen girişimcilerin programa, son başvuru tarihi 30 Eylül’e kadar başvurması gerekiyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar