Araçların Bakımı ve Onarımını Üstlenen Girişim: Praticar

Çeşitli sebeplerle aracına gereken bakımı gösteremeyen kişiler artık yeni bir girişimle bu sorunu çözebiliyor. Praticar ismiyle başlatılan girişim bugün geldiği noktada kullanıcıların araçlarına ilişkin tüm sorunlarını çözen bir uygulama olarak hizmet veriyor. Online platform olarak faaliyet gösteren Praticar bu yönüyle pratik bir kullanım da sağlıyor. Araçlara ilişkin her türlü hasar tespiti, arızaların giderilmesi, periyodik bakımların yapılması gibi işlemler tek bir hizmet altında toplanıyor. Bunların yanı sıra araçların trafiğe çıkışı için gerekli olan muayene işlemleri için artık işten ya da başka şeylere ayırılabilecek olan vakitten tasarruf etmek de mümkün oluyor. Aracın bakım ve onarımı ile ilgili bu tür hizmetlere ek olarak özel şoför, oto kuaför ve lojistik hizmetleri de veriliyor.

Praticar Uygulaması Çelik Motor Güvencesiyle Sunuluyor!

Praticar’ın hizmetlerinin en büyük güvencesi tüm sistemin Çelik Motor tarafından geliştirilmesi oluyor. Uzun yıllardan beri her türlü kiralama ihtiyacını karşılamak üzere filo yönetim deneyimlerine sahip olan Çelik Motor, tecrübesini Praticar’a aktarıyor. Son derece pratik çözümler üreten Praticar, iOS ve Android cihazlarına indirilebilen uygulamasıyla kullanım kolaylığı sunuyor.

Uygulama içerisinde kullanıcılar öncelikle araçlarına ait bilgileri girerek sisteme dahil oluyorlar. Bu aşamada alınan tüm ruhsat bilgileri, kullanıcıların muayene ve periyodik bakım tarihi zamanlarının kendilerine hatırlatılması için kullanılıyor. Aynı şekilde mevsim geçişlerinde araçları çok daha güvenli hale getiren lastik değişimleri için de Praticar kullanıcıları uyarıyor. Uygulamanın en büyük artılarından biri de tüm bu hatırlatmaların ücretsiz bir şekilde sunulması oluyor.

Bakım ve Onarım Süreçleri Nasıl İşliyor?

Praticar’ın uygulamadan gelen bildirimleri dışında fiziksel olarak hizmetlerinden yararlanmak isteyenler için de süreç son derece hızlı bir şekilde işletiliyor. Praticar uzmanları tarafından üstlenilen hizmetler, uzmanların bilgileri ve deneyimleri ile takip edilerek değerlendiriliyor. Sistem üzerinden kullanıcıların talepte bulunması halinde araçlar öncelikle servise getiriliyor. Burada yapılan incelemelerin ardından servis hizmetlerinde ne tür işlemlerin yapılacağı kullanıcılara aktarılıyor. Kullanıcıların onay vermesi halinde bakım ve onarım süreçleri de başlatılıyor.

Praticar Nasıl Çalışır?

Praticar’ın bir başka avantajı da garantisi sona ermiş araçlarla ilgili. Bu tür araçlar için yetkili servislerde verilen hizmetlerin ücretlerinin yüksek olması, pek çok araç sahibini başka servislere yönlendiriyor. Praticar bu noktada kişilerin kendi yetkili servislerinden uygun fiyatlarla bakım ve onarım desteği almasını da sağlıyor. Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından araçlar alındıkları yerlere yine Praticar tarafından teslim ediliyor.

İstanbul merkezli başlayan girişimin kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılması bekleniyor.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar